MLADI UPI: TEODORA MILIVOJEVIĆ

Kdor pozna BK Medvode, je zagotovo že slišal za Miho Ivaniča, Petro Polanc, Jako in Miha Ivančiča ter druge “ase”. Le malo ljudi pa pozna naše najmlajše igralce, ki vsak dan pridno trenirajo in že zdaj dosegajo lepe rezultate na državnem nivoju. Zato bo kategorija “mladi upi” posvečena prav njim, da jih bolje spoznamo in jih spremljamo na njihovi poti do članskih kategorij. Saj veste: “Na mladih svet stoji!”

Danes bomo v tem “otvoritvenem” članku spoznali našo Teodoro Milivojević, oziroma Teo – kakor ji pravimo v klubu.

Teodoro poznajo vsi igralci v našem klubu, saj je ZELO zgovorna in navihana deklica. Teodora in tišina preprosto ne gresta skupaj, zato je z njo tako na treningih, kot tudi na turnirjih vedno zabavno. V njej pa se skriva veliko talenta, ki ji skupaj s trdim delom že zdaj prinaša lepe uspehe.

11- letna Teodora tekmuje v kategoriji do 13 let, vendar preglavice povzroča tudi starejšim dekletom v kategoriji do 15 let! V mesecu marcu je v Muti brez težav premagala vso konkurenco in osvojila prvo mesto med deklicami do 13 let. Pred nekaj tedni pa je na drugem turnirju do 15 let nepričakovano osvojila kar dve srebrni medalji. Udeležuje se tudi mednarodnih turnirjev – januarja je s slovensko ekipo v Pecsu osvojila drugo mesto (spodnja slika). Decembra 2022 pa je skupaj s klubsko kolegico Mio Sketelj osvojila tretje mesto med ženskimi dvojicami na mednarodnem Medvode Yonex Cup turnirju.

Ker nam v našem klubu že od nekdaj primanjkuje starejših deklet, nas Teodora zastopa tudi v 2. Slovenski badmintonski ligi. Njene dosežke bi seveda lahko še naštevali, vendar si raje preberimo, kaj nam je o njeni športni poti povedala Tea.

Zakaj si se odločila ravno za badminton kljub temu, da so ostali športi v naši državi veliko bolj popularni?
Ta šport mi je bil zelo všeč že prej, saj sta me zanj navdušila moj oči in starejši brat, ki sta tudi sama trenirala badminton. Sama pa sem ga začela trenirati pred petimi leti.

Kaj te najbolj veseli pri tem športu?
Preko badmintona sem spoznala veliko novih ljudi in dobila kar nekaj prijateljev, zato zelo rada hodim na treninge. V naši skupini je na treningih vedno zabavno!

V petih letih si imela že kar nekaj različnih trenerjev, kajne?
Ja, v BK Medvode me je najprej treniral Matic Ivančič, nato Miha Ivanič, sedaj pa me trenira Natalija Peshekhonova. Z vsemi trenerji sem imela zelo dobro izkušnjo, saj so bili vsi zelo prijazni do mene.

Do sedaj si tekmovala že na kar nekaj turnirjih, se mogoče spomniš svojega čisto prvega tekmovanja? Imaš sedaj še vedno kaj treme pred turnirji?
Zelo dobro se spominjam svojega prvega turnirja, saj je bil to ravno Miklavžev turnir, na katerem sem dobila svoj prvi pokal! Sedaj pa imam pred tekmovanji še vedno nekaj treme, vendar je ne pokažem in poskušam igrati po svojih najboljših močeh.

Kakšni pa so v tem trenutku tvoji cilji, oziroma “sanje” za prihodnost?
V prihodnosti si želim, da bi se čim bolj približala Olimpijskim igram in kasneje tudi sama trenirala mlajše otroke.

Teodori se zahvaljujemo, da je z nami delila njeno zgodbo in ji želimo dolgo ter uspešno kariero!

TajaP